loading

از طراحی سایت گردشگری بیشتر بدانیم

طراحی سایت گردشگری

طراحی سایت گردشگری


طراحی سایت گردشگری

طراحی سایت گردشگری به گونه‌ای که نیازهای کاربر را برطرف کند و مبتنی بر سئو باشد، یکی از گام‌های مهم در موفقیت وبسایت‌های مبتنی بر گردشگری و توریسم است. به همین دلیل در طراحی سایت گردشگری باید نکاتی را لحاظ کنید تا بهترین نتیجه را از آن بگیرید. در ادامه به مهم‌ترین نکات در طراحی سایت توریستی و گردشگری می‌پردازیم.

طراحی سایت گردشگری با ظاهری زیبا و استفاده‌ی آسان

وقتی تصمیم به ایجاد سایت گردشگری می‌گیرید، اولین نکته‌ای که در طراحی سایت باید بدان توجه کنید، شکل و شمایل ظاهری وبسایت است. ظاهر وبسایت اولین چیزی است که کاربران هنگام ورود به سایت شما با آن مواجه می‌شوند. بنابراین با طراحی زیبا و کاربردی می‌توانید اولین تأثیر را به شکلی مثبت بر ذهن مخاطب بگذارید. سبک و سیاق جذاب سایت و کاربر پسند بودن آن (User Friendly) علاوه بر جذب مخاطب، باعث می‌شود کاربران رغبت بیشتری برای استفاده‌ی دوباره از وبسایت شما نشان دهند و حتی سایت شما را با دیگران به اشتراک بگذارند.
فراموش نکنید که امروزه، کاربری ساده و راحت از عوامل مهم در طراحی سایت است. با توجه به اینکه مخاطبان سایت گردشگری، از قشرهای مختلفی هستند استفاده‌ی آسان از وبسایت، از اهمیت بالایی برخوردار است.

تاثیر محتوا در طراحی سایت گردشگری

طراحی سایت گردشگری بدون تولید محتوای جذاب بی‌معناست.
فرض کنید کاربر به واسطه‌ی طراحی ظاهری زیبا از وبسایت شما خوشش می‌آید، اما پس از گشت و گذاری در سایت، هیچ محتوای جذابی پیدا نمی‌کند و به ناچار سایت شما را ترک می‌کند. بنابراین یکی از مهم‌ترین نکات در طراحی وبسایت گردشگری توجه ویژه به تولید محتوای باکیفیت و جذاب است.
محتوا در یک سایت گردشگری شامل موارد گوناگونی می‌شود. مثلا پست‌های وبلاگ باید شامل راهنماهای سفر، معرفی مقاصد گردشگری، معرفی تورهای مسافرتی و سایر موضوعات پر اهمیت در صنعت توریسم باشد. همچنین به کار بردن تصاویر باکیفیت، نقشی تعیین کننده در جذب مخاطبان دارد؛ چرا که گردشگری با تصاویر درآمیخته شده و جدایی آن‌ها امکان‌پذیر نیست. همچنین قرار دادن ویدئوهای مربوط به مقاصد گردشگری می‌تواند کاربران را به میزان بیشتری با وبسایت شما همراه کند.
توجه داشته باشید که حتما در طراحی وبسایت ابزارهای لازم برای به اشتراک گذاشتن محتواها در شبکه‌های اجتماعی را در نظر بگیرید.

طراحی سایت گردشگری به صورت واکنش‌گرا (ریسپانسیو)

امروزه درصد کاربرانی که از موبایل و تبلت برای ورود به سایت‌های اینترنتی استفاده می‌کنند، در حال افزایش است. بنابراین نباید هنگام طراحی سایت از آن‌ها غافل شوید وگرنه درصدی از مخاطبان خود را از دست خواهید داد.
طراحی ریسپانسیو (Responsive) یا همان طراحی واکنش‌گرا، روشی است که ظاهر سایت را برای دستگاه‌های مختلف مثل موبایل و تبلت بهینه می‌کند تا کاربران این دستگاه‌ها بتوانند به راحتی از وبسایت استفاده کنند. اگر قصد دارید، در وبسایت خود تبلیغاتی را نیز منتشر کنید، در هنگام طراحی سایت علاوه بر بخش‌های اصلی سایت، بهتر است به طراحی ریسپانسیوِ تبلیغات نیز توجه کنید.

طراحی سایت گردشگری مبتنی بر سئو

طراحی سایت گردشگری باید براساس اصول سئو انجام گیرد. مطمئنا می‌دانید که رعایت نکردن اصول سئو، باعث می‌شود که کاربران در جستجوهای خود در موتورهای جستجو مانند گوگل شما را پیدا نکنند و این دیده نشدن معنایی جز شکست نخواهد داشت.
توجه به اصول سئو در دو سطح سئو داخلی (On-Page SEO) و سئو خارجی (Off-Page SEO) اهمیت می‌یابد. سئو داخلی شامل موارد گوناگونی می‌شود که در ساختار طراحی، کدنویسی و به‌روزرسانی یک وبسایت انجام می‌گیرد تا رتبه کلی وبسایت بهبود یابد. موارد بالا که در طراحی وبسایت گردشگری به آن‌ها اشاره کردیم، در حوزه‌ی سئو داخلی قرار می‌گیرند. سئو خارجی نیز از سایر روش‌ها برای بهبود سئو کمک می‌گیرد. برای مثال فعالیت در شبکه‌های اجتماعی برای معرفی وبسایت، ارجاع از سایت‌های دیگر به وبسایت شما (بک لینک)، رپورتاژ و مواردی از این قبیل، در دسته‌بندی سئو خارجی قرار می‌گیرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *